Hlavolamy

Stíny kapely Hlavolamy stály spoustu sil a potu! Nový singl není běžnou tuctovkou!

Pokud jste dosud neznali pop-rockovou kapelu Hlavolamy, jistě se vám nyní dostane do ucha

i povědomí. Tato karlovarská banda přichází s jejich novou peckou Stíny, která rozhodně patří k výrazným a zajímavým novinkám letošního roku. Singl potěší jak širokou veřejnost tak i hudební fajnšmekry. 

Autorská prvotina současné sestavy vás dostane nejen energetickými riffy, zpěvnými refrény a hloubkou zapamatovatelného textu. „Stíny jsou taková fúze. Tříčtvrťový takt, zpěvný refrény, chytlavej riff. Mě to baví,” těší se kytarista Daniel Hudeček, který prozradil, že se nejedná o běžnou tuctovku. 

Stíny, tak jako většina předešlých songů této poměrně mladé kapely, vznikly v nahrávacím studiu LeGrill records v Kutné Hoře pod taktovkou Petra Lebedy. Bubeník Radoslav Šulc, který nastoupil do tohoto rozjetého vlaku poměrně nedávno, považuje tuto skladbu za zásadní. „Stíny je skladba, u které jsem byl, když se rodila. Baví mě na ní hloubka textu, harmonie hudebního projevu, rytmika. Rozhodně je to věc, která chytne za ucho a nepřestane bavit od prvního do posledního taktu.”

„Už doma, když jsem skládal první akordy, jsem měl vizi o moderně znějící kytarovce nesoucí rysy kapel, které tvořily můj soundtrack na střední. To se nám, myslím, na nahrávce podařilo zachytit,” říká o skladbě kytarista Honza Procházka. 

„Myslím si o ní, že si ji poslechne široké spektrum fans,  je to měkký waltz s prvky alternativního rocku. Je to tah na běžné posluchače, ale troufnu si říci i na hudební fajnšmekry,“ představil univerzální pecku zkušený  baskytarista Michal Matoušek.

 Videoklip vznikl za horkých letních dnů ve spolupráci se zkušenou produkcí Egeran Group. A jak sociální sítě napovídají, byla na místě poměrně velká výprava a použity byly i těžké stroje. Natáčelo se na polích, v lesích, ve vodě i ve vzduchu. Na postprodukci se podílel také frontman a zakládající člen kapely Lukáš Konvalina, který přiznává, že je detailistou. A tak jsme přesvědčeni, že bude videoklip pestrý a poutavý. O skutečnosti se společně přesvědčíme 10. září při premiéře videoklipu, která proběhne na YouTube kanálu a sociálních sítích této západočeské skupiny. 

Hlavolamy se u natáčení videoklipu zapotili. Stíny tak byly zapotřebí. 

Obsazení: 

Lukáš Konvalina – kytara,zpěv 

Michal Matoušek – baskytara, vokály

Jan Procházka – kytara, vokály

Daniel Hudeček – kytara

Radoslav Šulc – bicí,vokály