Novinky na Rádiu Géčko :

12.11.2022 CARPE DIEM Flora křest Spisovatel Burák

Mediálním partnerem Rádio Géčko

Děkujeme 9.planeta🎶🎉a to ještě bude jedno překvapení. 🥳🥳 kapela Cerberos Heavy Rock si převezme cenu od Music City 4x Vítěz v Hitparádě rádia Géčko.

Od 30.10.2022 – máme na rádiu Géčko novou kapelu Jokers

Jsme sofistikovaně ztřeštěná kapela z Prahy, která dbá na pódiovou i vizuální prezentaci.

Těžištěm naší tvorby jsou melodické skladby s často vtipnými českými texty. Do písní rádi vkládáme skryté významy.

Nezapadáme do zaběhnutých hudebních žánrů, vytvořili jsme si proto vlastní. Říkáme mu FetišPop a největší sílu má na živých koncertech.

Petr Soukup – Hlavní zpěv

Martin Pelikán – Akustika, klávesy, vokály

Honza Zídek – Elektrika, vokály

Pavel Stárek – Basa, vokály

Štěpán Drábek – Bicí

Webové stránky – kapelajokers.cz

Od 30.10. 2022 – máme na rádiu Géčko novou kapelu Eufory (Band)

Kapela Eufory vznikla v roku 2009 na podnet bubeníčky Miriamy Hodoňovej. Post gitaristu obsadil jej brat, Štefan Števo Hodoň. Pôvodným zámerom bolo hrať prevzaté skladby od kapely Def Leppard, to sa však zmenilo po príchode Ľuboša Senka (ex-Prípad Ewi Burdovej, Draft) na miesto speváka. Na prelome rokov 2009 – 2010 bol do kapely prijatý druhý gitarista Ján Adámik, po ňom nasledoval basgitarista Adrián Benca.

V roku 2014 sa v kapele udiala zatiaľ posledná personálna zmena, kde Jána Adámika na poste gitaristu vystriedal Peter Drábik.

Od tohto roka kapela začala aktívnejšie koncertovať, jedným z mnohých úspechov bolo víťazstvo v košickej súťaži kapiel “Rock Off 2”. Po albume Flying Island Eufory kapela 29. mája 2018 vydala svoj druhý album Higher and Higher.

V roku 2020 nastáva zmena na poste basgitaristu. Adriána Bencu strieda Filip Andel (ex-Fictive Marry, ex-Within Silence).

  • Ľuboš Senko – spev
  • Miriama MIA Hodoňová – bicie
  • Števo Hodoň – gitara, vokály
  • Peter Drábik – gitara, vokály
  • Filip Andel – basová gitara

Od 2.11.2022 – máme na rádiu Géčko novou kapelu Deloraine

Česká pagan a fantasy folková skupina Deloraine vydává nový videoklip Lughnasad v němž se odkazuje na dávnou historii Keltů na českém území. Kapela se příští rok představí naživo napříč Evropou.

Deloraine je mladá brněnská skupina, která vznikla v roce 2016. Ve svých etnických písních zpracovává témata jak z fantasy literatury, tak z legend dávných pohanských dob, často se věnuje i tématu světa Zaklínače, Vikingů a severské hudby. Deloraine mají za tu dobu na kontě již dvě autorská alba – Vlaštovka a Srdce z kamene. Obě byla vyhlášena jako album týdne na největším českém hudebním portálu musicserver.cz. Deloraine hráli jako headliner na řadě prestižních festivalů (Keltská noc, Blavicon, Lughnasad) a na svých videoklipech si dávají opravdu záležet, například video k písni Ragnarok točili v Norsku.