Rozhovor s Lukášem a Davidem ( Silent Scream )

Rozhovor s Lukášem a Davidem ( Silent Scream )
/

Silent Scream

“Jsi moje světlo, co se rozsvítí, když z mého světa zmizí záře. Zázračná jiskra, kterou neztratí, přes všechny poraněné tváře.

Rozhovor o novém singlu Světlo

Rozhovor s Lukášem a Davidem ( Silent Scream )

Rozhovor s Lukášem a Davidem ( Silent Scream )
/

Silent Scream

Jsme pražská pop-rocková kapela fungující od roku 2010. V posledních letech jsme prošli mnohými personálními změnami, ale zároveň jsme se v té době objevili na různých festivalech (mezi nejznámější patří Votvírák, Natruc, …). Máme také několik ocenění a úspěchů (vítězství na soutěži kapel “ŠKOLA ROCKU 2015” a první místo v hitparádě “MaxParáda 2015”).

Dále třeba osobní úspěch frontmana Vondyho, který reprezentoval Českou republiku v mezinárodní soutěži “ Biggest Talent 2017” v Las Vegas, kde z osmi celosvětových finalistů skončil na třetím místě.

Od roku 2018 se věnujeme převážně vlastní tvorbě, ale máme také bohatý repertoár pro zábavové a plesové akce.

Rozhovor s Petrem a Jakubem ( Brutální Jahoda )

Rozhovor s Petrem a Jakubem ( Brutální Jahoda )
/

Tohle je pro všechny lidi co šli s náma, když řítili jsme se do neznáma…

S nápadem založit kapelu přišli Filip Zhorný a Karel Slunečko sice již v roce 2011, ale za oficiální vznik kapely BRUTÁLNÍ JAHODA považují až rok 2013, kdy do skupiny z Kamenice nad Lipou přišel houslista Vojtěch Komínek. V té době měla kapela na svém kontě již několik písní a první koncerty.

Rozhovor s Petrem a Ondřejem ( kapela Pepper )

Rozhovor s Petrem a Ondřejem ( kapela Pepper )
/

Přestože se kapela Pepper_Official site řadí na tuzemské hudební scéně mezi nováčky, neboť vznikla teprve v červnu 2020, rozhodně nezahalí. Na svém kontě má nespočet koncertů se skupinami jako ZakázanÝovoce, Ukradený Vjecy, Septic People nebo Metalíza. Již krátce po svém vzniku uspořádali “Pepříci” svůj vlastní festival s názvem Vintage Fest konající se v Janovicích nad Úhlavou. Mezi jejich další koncertní úspěchy bezesporu patří účast na historicky prvním festivalu Rádia Géčko a zařazení do znovuobnoveného hlasování Český slavík 2021.

Aktuálně kapela působí v následujícím složení:

  • Petr Šimek – kytara a zpěv

  • Ondřej Tureček – baskytara a back-vokál

  • Miloš Saksa – bicí

I přes své docela krátké působení prošla kapela řadou personálních změn. V prosinci 2021 odešel jeden ze zakládajících členů, bubeník Martin Kadlec, jehož místo na pár koncertů obsadil Jiří Ondra. Bubenická stolička však ani po jeho odchodu nezůstala dlouho prázdná a můžeme na ni v současné době vídat Miloše Saksu. Dva měsíce po Martinovi se s kapelou rozloučil i další zakládající představitel tohoto pop-rockového uskupení a to klávesistka Kristýna Sládková, která zatím nemá adekvátní náhradu.

Rozhovor se Spisovatelem Burákem

Rozhovor se Spisovatelem Burákem
/

Spisovatel Burák – A jak to vlastně začalo…

Občas jsem měl různě po hospodách nebo jinačích mejdanech chuť se vyjádřit básní na určitou situaci, až jsem jednou dostal tip, ať to vydám, že to není úplně blbý. Na něco takovýho jsem samozřejmě nereagoval, až se to časem začalo stupňovat a já s tím nakonec souhlasil.

Bylo to nějak ve stylu: „Oukej, vole, zejtra mi to ještě připomeň, kdybych na to třeba zapomněl…“

Potom teda ještě proběhlo pár mejdanů, až jsem si jednoho dne vážně sedl a pokusil se něco napsat na kus papíru. V tu chvíli jsem zjistil, že hulákat něco v hospodě je fajn, ale pak si sednout a napsat to není úplně legrace…

Řekl jsem si, že v první řadě to musím brát jako prdel a jako prdel to budu brát vždycky. Chvíli nato vyšla díky nakladatelství Anahita má první humorně depresivní sbírka básní “I Ty se v tom najdeš“ (2020).

Kniha měla během chvilky skvělé ohlasy a to mě nakoplo k tomu, abych se psaní věnoval i nadále. Je vážně super pocit bejt součastí toho, když něco děláš proto, že Tě to baví a ocení to i druzí.

V nejbližší době se těším na živý autorský čtení, který jsem samozřejmě pojal po svým, takže je na co se těšit, protože vážně nebudu sedět na židli a jen tak číst…

A jak to vlastně začalo…

Rozhovor s Filipem, Davidem, Jiřím a Davidem ( Saving George )

Rozhovor s Filipem, Davidem, Jiřím a Davidem ( Saving George )
/

Saving George

Jsme čtyřčlenná rocková kapela původně ze Smíchova. Prvním členem kapely je Filip František Červenka, kytarista, kterého můžete znát ze seriálu Most. Dalším členem je bubeník Jirka Nekovář, podle kterého naše skupina dostala název a kterého na koncertech opravdu nepřehlédneš. Do třetice všeho dobrého tu je kytarista Mejv. Bohužel v Sex Education nezářil, to je pouze shoda jmen. Jestli ale někde skutečně nahrazuje vlastnost reflektorů, je tomu tak právě na stagi. Důležitým nástrojem v rocku a obzvlášť u nás je baskytara v rukou Davida Běhounka. Společně si říkáme Saving George.Mezi naše milníky řadíme druhé místo v soutěži kapel na Pražský Majáles, vítězství KobylaFestu, nahrávání ve spolupráci s producentem Chinaski a Mandrage, se kterými jsme se viděli i na Primafestu, kde vystoupil i Xindl X. V neposlední řadě považujeme za úspěch vydání EP.Snažíme se tvořit kvalitní hudbu spojenou se zajímavou interpretací, texty a interakcí s publikem při koncertech. Neznáš Saving George? Tímto krátkým popisem ses mohl trochu seznámit, nicméně naše pravé já (nebo my) poznáš až na koncertě! Doraž a uvidíš co v nás je!

Rozhovor – Stewe a Mathias ( Unbeatable Records )

Rozhovor - Stewe a Mathias ( Unbeatable Records )
/

Unbeatable Records

https://www.unblbl.cz/

V našich studiích se budete cítit jako doma. Milujeme hudbu a z vašeho nápadu vytáhneme maximum. Máme přes 10 let zkušeností s nahráváním, mixem a masteringem, produkcí hudby různých žánrů i sound designem. Můžete si u nás nahrát skladbu, podcast, reklamní spot nebo audioknihu. Máme pro vás k dispozici dvě studia, ze kterých si můžete vybrat dle vašeho projektu. V našich studiích pracují tři producenti, kteří vám kromě skvělého zvuku rádi i poradí při nahrávání a pomůžou vám se ve studiu odreagovat a odvést nejlepší výkon. Pokud si nejste jistí výběrem studia nebo producenta, kontaktujte nás a rádi vám poradíme.

Rozhovor s Milošem Blaháčkem – Digiton Agency

Rozhovor s Milošem Blaháčkem - Digiton Agency
/

Hudbě se věnuji celý život, v minulosti jsem působil jako bubeník v pop punkové kapele Maniac. V hudební agentuře Digiton se věnuji především hudebnímu online marketingu – snažím se pomoct umělcům s jejich propagací. Můj sen je vybudovat jednoho dne plnohodnotný label.

www.digiton.agency

Rozhovor s Tommy, Stacce, Majkl, Jamie – ( Bad Joker’s Cream )

Rozhovor s Tommy, Stacce, Majkl, Jamie - ( Bad Joker's Cream )
/

Vliv známého švédského producenta Per Aldenheima (Def Leppard,Nick Carter) a špičkový natáčecí tým z brněnského studia Mad Unicorn Pictures je znát. Prorazí videoklip ve světě? Pomohla kapele obměna?Bad Joker’s Cream funguje od roku 2013. Jedná se o anglicky zpívající hard rock/glam rock kapelu, která kombinuje do své tvorby prvky moderního rocku a metalu. V posledním roce a půl kapela nebyla veřejně aktivní. Důvodem byla obměna sestavy a soustředění se na dokončení alba Pink World.Píseň Be alive nabádá posluchače, aby si užívali života za každých okolností. Člověk by se měl u této skladby zastavit, rozhlédnout okolo sebe, vnímat co je pro něj důležité a rozhodně by se neměl nikdy vzdávat! Příběh je zároveň metaforou na současné dění ve světě.

Rozhovor s Larou Morr

Rozhovor s Larou Morr
/

Rozhovor o novém singlu a něco víc se dozvíte lara_morr_official – ( Velmi příjemný rozhovor s Larou )

Absolventka JAMU v Brne. Vyštudovala obor muzikálové herectvo v ateliéri Petra Štěpána a Miroslava Ondri. Po ukončení štúdia sa presťahovala do Prahy, kde momentálne žije ako umelec na voľnej nohe.

Ako herečka pôsobí v pražských divadlách Studio DVA, Divadlo na Fidlovačce alebo v HdKarlín. Vidieť ste ju mohli aj v seriáloch či reklamách.

Jej hlas ste mohli počuť v rôznych reklamách v Česku ale aj na Slovensku. Venuje sa voiceoverom a taktiež dabovala pre Netflix.

Ako speváčka LARA MORR, píše vlastné texty a skladá hudbu. Vydala 4 single /ktoré môžete počuť v rádiách/ spolu s videoklipmi, ku ktorým si píše scenáre. Koncom roku 2021 vydala debutový album Múza, ktorý so svojou kapelou pokrstili v pražskom klube JazzDock.