ProBand&U

Booking ověřených kapel. Servis pořadatelům. Management začínajících, pokročilých kapel. – ProBand&U 

ProBand&U – kdo a co za nimi stojí? 

Představujeme s radostí společenství managementu kapel a interpretů. Proband&U je tým lidí, milující hudbu natolik, že se na základě svých zkušeností rozhodli podpořit nejen umělce samotné, ale především usnadnit plánování kulturních akcí. Varují před chybami, kterých se v minulosti sami dopustili, a tak pomáhají předcházet problémům a svízelným situacím, které mohou muzikantům znepříjemnit činnost. 

Základní kameny projektu založila před třemi lety Kateřina Šimková (pod pseudonymem jako Willy Clepetus), která je známá jako manažerka kapely 9.Planeta (vítěz ankety posluchačů Rádia Géčko o Zlatý mikrofon 2021), kterou už jistě znáte i z našeho rádia. Současně si pod křídla vzala i karlovarskou bandu Hlavolamy, o které tvrdí, že má velkou šanci uspět i v mainstreamu. Výřečná maminka dvou dětí, která přiznává, že mateřská dovolená byla hlavním impulsem se posouvat dál, se v managementu pohybuje již šestým rokem. 

„V době před covidem jsem měla s Proband&U jiné plány. Ovšem i po letech, kdy jsem se rozhodla spící projekt probudit, má stále stejný cíl. A to pomáhat začínajícím, malým a středním kapelám, ” prozradila našemu rádiu. 

A jaké byly původní plány? 

„Původně jsem plánovala podpůrnou skupinu pro začínající muzikanty na sociálních sítích a vzdělávací podcast, který jsme plánovali společně s Alešem Strnadem z Egeran Group, se kterým spolupracujeme již několik let. Pak přišla pandemie a projekt jsem odložila do šuplíku.”

Kateřina Šimková nám při telefonickém hovoru také prozradila, že se rozhodla otevřít projekt znova teprve na konci roku 2022. Uvedla, že bylo nutné zvážit i změny a dát původní myšlence nový směr. „Doba se změnila, spousta kapel ukončila svou činnost. Další mezitím vznikali. I na Rádiu Géčko jsem zaregistrovala několik kapel, které jsou nesmírně zajímavé. Bohužel ještě neměli možnost využít svůj potenciál. Několik českých manažerů z branže odešlo, umělci zůstali napospas. A tak kapely často kontaktovali přímo mě s dotazy. Myslím, že přesně v okamžiku, kdy se začali dotazy množit, vznikl základ nového směru.” 

ProBand&U začalo poskytovat osobní a online konzultace v oblasti managementu a marketingu, vychovávat si nové manažery také v řadách muzikantů. „Není v mých silách, bohužel, dělat manažerku všem. Při konzultacích jsem zaregistrovala velice šikovné lidi, kteří mají schopnost organizovat a jít si za svým cílem. Jen potřebovali popostrčit, případně vysvětlit, jak daný problém řešit. A vybrala jsem si i svého zástupce a plnohodnotného parťáka Jirku Holzäpfla (kapela Cerberos) , který je na stejné vlně.”

Další výhodou tohoto spolku je booking spolupracujících kapel a umělců. Šimková hodnotí tuto činnost, jako hlavní náplň, která vznikla náhodou. „Jako manažerka komunikuji s pořadateli festivalů, městských i obecních akcí a promotéry. V letošním roce byl nejčastější požadavek pořadatelů na větší množství kapel. Raději celoroční program řeší s jedním člověkem. Je to rychlejší a efektivnější. V portfoliu jsme měli několik spřátelených kapel, další samozřejmě přibývají v rámci spolupráce.”

Zdá se, že Proband&U zajišťuje prozatím maximální podporu. Ale jaký je hlavní cíl? A je dosažitelný?

„Možná mám nasazeny růžové brýle. Ale mým hlavním cílem, je dosáhnout pohodové atmosféry, fungující a spolupracující články hudební scény. Chci docílit toho, že se kapely budou navzájem podporovat. Stále jsem toho názoru, že v jednotě je síla. Kulturní scéna za poslední roky dostala velkou ránu. Ne první a asi ani poslední. A pokud chceme ty další ustát, musíme být silnější. Nehledat důvody, ale najít způsoby. To je ten směr, kterým se chci vydat. Jestli je to dosažitelné netuším, ale pokud to nezkusím, tak se to nedozvíme. ”

ProBand&U pracuje též na krátkodobějších cílech, jako jsou například webové stránky. „Web musí být perfektní a přehledný pro kapely i pro pořadatele. Spuštění webu se nám proto malinko posunulo. Doufejme, že do konce března budou spuštěné. Přiznám se, že nejsem technický typ. Jsem moc ráda za lidi, kteří mě doplňují v oblastech, které nejsou mou silnou stránkou.”

A když jsme u těch silných stránek, co je tedy nejsilnější stránkou Kateřiny Šimkové? 

„Myslím si, že mojí nejsilnější stránkou je schopnost propojovat mezi sebou správné lidi. Také trpělivost a vytrvalost. Součástí mojí silné stránky je také asi moje osobnost. Jsem malinko trhlá, lidská a emotivní. Což beru jako moji sílu.”

A nejsilnější stránka Proband&U? 

„Tak tou jsou lidé v Proband&U. Součástí jsou skvělé kapely. Spolupracujeme s perfektními zvukaři, produkcemi, rádii a dalšími články, bez kterých by to nešlo.”
A jak jste na tom s vaší kapelou vy? Využíváte služeb managera, bookingu, marketingu? Nebo potřebujete poradit? ProBand&U naleznete na jejich facebookovém profilu a instagramu. O spuštění webových stránek budeme informovat.

KONTAKTY:

proband.you@gmail.com

+420 774 659 083