U Habásků

Bar | U Habásků | Praha 3-Žižkov

Žižkovská hospůdka pojmenovaná po rodilému žizkovákovi panu Habáskovi, kterého můžete znát z knihy Muži v ofsajdu od Karla Poláčka. 

Na adresu Husinecká 29 jsme se přestěhovali na jaře roku 2020 z nedaleké ulice Štítného. Nové prostory nám umožnily se rozvíjet a vytvořit nejen příjemné prostředí pro setkávání se s přáteli nad lahodným mokem, ale i pořádat různé kulturní akce. 

HH bar, rozuměj hlavní horní bar, je otevřený v podstatě každý den v roce a můžete se zde posadit přímo na baru, nebo u jednoho ze sedmi dřevěných stolů. Celková kapacita HH baru je 40 míst k sezení.

Ve vnitrobloku se nachází částečně zastřešená zahrádka, kde se pohodlně usadí 50 hostů. Posezení je zde příjemné i za horkých letních dnů, místo je zastíněné vzrostlými javory a domem samotným. 

Poslední částí naší hospůdky, avšak neméně důležitou, je spodní sál s vlastním barem, fotbálkem, pódiem, zvukovým a světelným vybavením nejen pro koncerty.  Sál je možné přizpůsobit konkrétní akci, kapacita se mění dle požadavků. Pořádáme soukromé akce na klíč, klasické koncerty na stání, divadelní představení a přednášky na sezení, ale je možné sál zaplnit klasickými stoly se židlemi, jako tomu je například na pravidelném Žižkaperk Kvízu. Orientační kapacita sálu je následující: stání max 80 osob, divadelní sezení max. 60 a posezení u stolů max. 40.

https://www.facebook.com/uhabasku